Deň matiek sviatok jeden z najkrajších

(04.05.2009; Týždeň na Pohroní; č. 17, s. 3; )

Dve otázky pre poslanca Európskeho parlamentu Ing. Petra Bacu, PhD

Pripomínate si Deň matiek aj na pôde Európskeho parlamentu?
Sviatok matiek sa oslavuje vo všetkých krajinách Európskej únie. Nie všade je to druhá májová nedeľa. Preto sa oslava ženy matky pripomína na pôde Európskeho parlamentu na Medzinárodný deň žien. Vo všetkých kultúrnych európskych krajinách je však ušľachtilým zvykom oslavovať sviatok Dňa matiek. Sviatok, v ktorom je sprítomnená jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky.

Aký je váš osobný postoj ku dňu matiek?
Je ťažko vyjadriť vo chvíľach vyznania vďaky vnútorný pocit slovami, no rád by som sa pri tejto príležitosti s úctou poďakoval ženám matkám za ich jedinečnú lásku, prácu a starostlivosť.
Pri hľadaní vhodného darčeka, ktorým prejaviť vďaku v tento deň ma inšpiruje myšlienka zakladateľky sviatku Dňa matiek v roku 1914 Anny Jarvisovej. Odvtedy v druhú májovú nedeľu matky v Amerike nepracujú, nevaria a neupratujú. O všetko sa starajú deti, ktoré svoje mamy navyše veľmi ochotne obsluhujú. Želal by som si, aby každej z vás, bol takýto prejav lásky a vďaky dopriaty.
Zo srdca vám, milé mamy, ku dňu Matiek želám pevné zdravie, lásku svojich blízkych a veľa radosti zo svojich detí. Nech sú ich úspechy a spokojnosť Vašej rodiny i Vašou radosťou a odmenou.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Súvisiace články

Archív článkov