Vernisáž výstavy FOTO SK 2006

Uvítací príhovor na vernisáži výstavy FOTO SK 2006, zabezpečovanej kanceláriou europoslanca Petra Bacu. Brusel 9.jan 2008

Vážené dámy, vážení páni.

Vítam Vás srdečne na otvorení výstavy „Svojrázne v spoločnom“/Specific in common/. Ide o výber z prác 13 slovenských fotografov. Ďakujem Vám za Vašu osobnú účasť.

Volám sa Peter Baco, som poslanec Eurépskeho parlamentu za Slovenskú republiku. V auguste 2007 ma moji dlhoročný priatelia pán Pauer a pán Kačena požiadali o pomoc pri prezentácii úspešného projektu FOTO SK 2006 aj tu v Bruseli. Pán Pauer, ako kurátor tejto výstavy, je podpredseda Slovenského výboru FIAP a delegát SR vo FIAP. európskeho zväzu. Pán Kačena je jeden z vystavujúcich fotografov. Rád som túto úlohu prijal, s protinávrhom, že všetkých vystavovateľov pozývam na vernisáž. Srdečne Vás vážení vystavovatelia vítam v Bruseli.

Pôvodný zámer usporiadať výstavu v priestoroch Európskeho parlamentu sme napokon presunuli do priestorov Európskej komisie najmä z technických dôvodov ale aj z dôvodu podstatne širšieho dosahu na verejnosť. Stalo sa tak aj preto, lebo v Európskej komisii sme našli väčší záujem o spoluprácu pri usporiadaní tejto výstavy.

To čo, by som chcel zvlášť oceniť, je fakt, že pán komisár Figeľ prijal záštitu nad touto výstavou. Ďakujem mu za tento postoj a osobitne ho vítam.

Za ochotu a veľmi dobrú spoluprácu ďakujem pri tejto príležitosti pánovi Adamišovi, riaditeľovi úradu pána komisára Figeľa.

Ďakujem aj mojej asistentke pani Mgr. Mečiarovej za súvisiace organizačné práce a zabezpečenie návštevy fotografov zo Slovenska.

Ďakujem tiež za pomoc nášmu stálemu zastúpeniu pri EÚ v Bruseli.

Dámy a páni, vnímam túto výstavu fotografie ako prezentáciu ducha z centra Európy, medzi Dunajom a Tatrami. Z križovatky odvekých kultúrnych pohybov a mocenských záujmov z východu na západ zo severu na juh. Z prostredia Slovenska, kde pod všetkými týmito vplyvmi dnes žijú ľudia životaschopní, kreatívni a pritom pružne sa usilujúci nielen o svoju identitu, ale rovnako dobromyseľne kooperujúci navonok.

Prajem všetkým návštevníkom výstavy slovenských fotografov pod názvom “ Svojrázne v spoločnom“ príjemný zážitok a tvorivú inšpiráciu.

Peter Baco
Poslanec EP

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Súvisiace články


Warning: Undefined array key "include-or-exclude" in /data/b/a/ba9c94ca-922b-49b2-8630-6e324637e7b2/peterbaco.sk/web/wp-content/plugins/jquery-archive-list-widget/classes/class-jq-archive-list-widget.php on line 398

Warning: Undefined array key "include-or-exclude" in /data/b/a/ba9c94ca-922b-49b2-8630-6e324637e7b2/peterbaco.sk/web/wp-content/plugins/jquery-archive-list-widget/classes/class-jq-archive-list-widget.php on line 401

Warning: Undefined array key "ex_sym" in /data/b/a/ba9c94ca-922b-49b2-8630-6e324637e7b2/peterbaco.sk/web/wp-content/plugins/jquery-archive-list-widget/classes/class-js-archive-list-settings.php on line 54

Warning: Undefined array key "con_sym" in /data/b/a/ba9c94ca-922b-49b2-8630-6e324637e7b2/peterbaco.sk/web/wp-content/plugins/jquery-archive-list-widget/classes/class-js-archive-list-settings.php on line 58
Archív článkov